Průběh terapie

Psychoterapie obecně je léčivý rozhovor, respektive série pravidelných setkání, při kterých terapeut se svým klientem vede rozhovor. Psychoterapie je proces, nedokáže okamžité zázraky, ale je prokázáno, že v dlouhodobějším horizontu může velmi účinně pomáhat. Terapeutický rozhovor bývá odlišný od rozhovorů, které běžně vedeme s kamarády, kolegy či svými blízkými. Cílem takového rozhovoru je pomoci klientům naplnit jejich naděje či dosáhnout změn, které si ve svém životě přejí. 

Nabízím příležitost mluvit důvěrně a bezpečně s nestranným člověkem o vás a o tom, co vás trápí. Budu vás pozorně poslouchat a hledat spolu s vámi řešení. Nečekejte ode mě nějaké návody nebo rady, jak žít. Nebudu vám říkat, co máte dělat nebo jak se máte rozhodnout. Pomůžu vám utřídit si své myšlenky a pocity, porozumět souvislostem a pochopit, co chcete a pořebujete.

Párová terapie může být velmi účinnou cestou, jak uzdravit vztah. Párová terapie je specifická v tom, že k terapeutovi docházejí společně oba partneři a předmětem „léčby“ je vztah mezi nimi.
Každý pár je jedinečný, každý potřebuje něco jiného. Žádný návod na to, jak to má ve vztahu správně být, neexistuje. Správně je to tak, jak to vyhovuje oběma partnerům. Terapeut vás nebude soudit ani rozhodovat, kdo z vás má pravdu. Je to nestranný člověk, který spolu s vámi oběma bojuje za váš vztah. 

 

 chci to zkusit modre

Lenka Matoušová

soukromá psychoterapeutická praxe a koučink
__________________________________________________________________________________

Tel.: +420 605 287 599

E-mail: l.matousova.psychoterapie@gmail.com

Číslo účtu: 4815953003/0800

Kde mě najdete: 
Lazarská 6, Praha 2 (vstup z ulice Omladinářů 1)
Zastávka tramvaje Lazarská
Stanice metra Národní třída


terapie logo modre